czech germany english
Encyklopedie vodního ptactva
www.vodni-ptactvo.com

Encyklopedie okrasného vodního ptactva - chov okrasných kachen

Na těchto stránkách najdete bližší informace týkající se chovu, hnízdění a potravy jednotlivých druhů okrasného vodního ptactva, včetně popisu jednotlivých druhů.

Najdete zde odpovědi na Vaše otázky týkající se okrasného vodního ptactva, podmínkách jeho chovu, rozmnožování, hnízdění a mnoho dalších otázek a zajímavostí včetně podrobného popisu jednotlivých druhů hus, husic, husiček, labutí, kachen, kachniček a kačenek, které do této kategorie spadají. Ke každému druhu samozřejmě nechybí fotogalerie a některé další informace.

V případě jakéhokoliv problému s chovem můžete jakékoliv dotazy směřovat do rubriky zkušenosti, kde se Vám pokusíme v co nejkratší době odpovědět, nebo můžete kontaktovat přímo autora.

Stránky by měly sloužit především jako odrazový můstek začínajícím chovatelům okrasného vodního ptactva, kteří si nevědí rady, nebo se teprve chystají vybrat nějaký druh a nevědí jaký jim bude vyhovovat. V rubrice chovatelé si mohou zajistit kontakty a objednat odchovy na jednotlivých druhů. Své si zde jistě najdou i pokročilí chovatelé, kteří se mohou krom jiného také jednoduše podělit o své zkušenosti a významně tím pomoci někomu jinému v začátcích.

Pro představu o tom, co se vlastně skrývá za pojmem okrasné vodní ptactvo, se můžete podívat do přehledu druhů, kde se dozvíte bližší specifikace ohledně chovu těchto vodních ptáků. U každého druhu se snažíme uvést nejzákladnější údaje týkající se hnízdění, potravy a nároků na základní péči. Z těchto údajů a přiložených fotografií si posléze můžete udělat jednoduchý obrázek o potřebách daného druhu (budky, voliera, hnízdění, rozmnožování, nároky na vodní plochu a mnohé další) a posoudit tak vhodnost daného druhu právě pro Vás.

V případě jakýkoliv dotazů, námětů, připomínek nebo informací a příspěvků, které se týkají daného tématu okrasného vodního ptactva, neváhejte a kontaktujte nás. Můžete k tomu využít například kontaktního formuláře.

Bližší informace o podmínkách provozu a pravidlech těchto stránek najdete v sekci pravidla provozu, které si prosím prostudujte.

Doufáme, že Vám tyto stránky pomohou při řešení problémů, které Vás v průběhu chovu potkají a přejeme mnoho chovatelských úspěchů. Děkujeme

Copyright © 2004–2007 Miroslav Pekárek.
Aktuality
aktuality

04.01.2008

Úpravy knihy návštěv

24.01.2009

Záloha databáze